Hidroizoliacijos paruošimas

Įrengiant drėgnas patalpas – virtuvę, pirtį, vonios kambarį, tualetą, būtina tinkamai apsaugoti sienas ir grindis nuo galimo vandens ir drėgmės prasiskverbimo.

Hidroizoliuoti būtina drėgnų patalpų grindis ir sienų plotus, kuriuos tiesiogiai gali veikti vanduo. Pirčių, vonios ir dušų patalpų grindų plotai priskiriami vandens veikiamoms zonoms, net ir tais atvejais, kai neįrengtas vandens nuvedimas. Grindų paviršiai, kur įrengtas vandens nuvedimas, visada priskiriami prie rizikos zonų.

Hidroizoliacinės medžiagos – teptinė ir ritininė hidroizoliacijos

Standartiškai daugeliu atveju sienoms ir grindims hidroizoliuoti naudojama teptinė hidroizoliacija. Ši medžiaga gaminama sintetinio latekso ir inertinių užpildų pagrindu.

Viena iš patogiausiai naudojamų ir populiariausių –  paruošta naudojimui tepama dispersinė masė, galima naudoti ant beveik visų įprastų medžiagų paviršių:

  • betono, akytbetonio;
  • kalkinių, kalkių ir cemento, cementinių tinkų;
  • cementinių plokščių, cementinių grindų;
  • medienos drožlių plokščių (V100);
  • gipsinio tinko, gipso blokelių,
  • gipskartonio ir gipso plaušo plokščių;
  • kalcio sulfato ir anhidrito liejamųjų grindų.

Hidroizoliacija su ritinine danga

Sudėtingesniems, blogai su teptine hidroizoliacija sukimbantiems pagrindams viduje ir lauke, rekomenduojama naudoti ritininę hidroizoliaciją. Tai specialaus pluošto lanksti, plona (1,5 mm) plėvelė, iš abiejų pusių padengta flisu. Plėvelė gaminama polietileno pagrindu.

Hidroizoliacinė danga Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn nepamainoma, kai reikia klijuoti plyteles ant plokščių su mediena

Hidroizoliacinė danga nepamainoma, kai reikia klijuoti plyteles ant plokščių su mediena (pavyzdžiui, OSB, Cetris, Minerit ir panašių), ypač daug tokių paviršių pasitaiko karkasinėje statyboje.

Danga tinka terasų ir balkonų grindų hidroizoliacijai. Beje, ši danga naudojama ir tais atvejais, kai norima atsiriboti nuo pagrindo, t.y. kai pagrindas suskilinėjęs arba formuojamas iš įvairių plokščių, tokiais atvejais kyla rizika, kad siūlės ar skilimai gali atsikartoti ir plytelių dangoje, t.y. plytelės gali skilti. Ypač tai aktualu klijuojant didelio formato arba skilias plyteles ar plokštes, pvz., natūralaus akmens. Danga sukuria skiriamąjį sluoksnį, kuris padeda išvengti tokio tipo galimų problemų.

Ritininė hidroizoliacinė danga atspari temperatūros svyravimams, tempimui, gerai sukimba  su cementiniais plono ir vidutinio sluoksnio klijais bei teptine hidroizoliacija.

Zonų aplink vamzdžius hidroizoliavimas

Jei susiformuos raukšlės ar oro burbuliukai, hidroizoliacijos sluoksnis bus laidus vandeniui. Manžetai turi būti tinkamai padengti hidroizoliacija, kad susidarytų tolygus, homogeninis sluoksnis.Po to, kai išdžiūsta pirmas hidroizoliacijos sluoksnis, padenkite antrą ir leiskite džiūti apie 6 val. Išdžiūvusios hidroizoliacijos sluoksnis turi būti apie 0,5 mm storio.

Sutvarkius sienas, reikėtų suskubti šlapiojoje zonoje hidroizoliuoti grindis. Jeigu grindys nelygios, jos pirmiausia šlifuojamos arba išlyginamos specialiais grindų išlyginamaisiais mišiniais. Jei patalpos grindys bus šildomos elektriniais kabeliais, tuomet naudojamas temperatūrų pokyčiui atsparus išlyginamasis grindų mišinys.

Grindys nuvalomos ir gruntuojamos. Normaliai įgeriantiems paviršiams naudoti giluminį gruntą, silpnai arba stipriai įgeriantiems paviršiams – gruntą.  Jis džiūsta ne trumpiau kaip 2 val.